mobile-loader
×
 • Каталог
 • Малюки до року
 • Іграшки
 • Одяг
 • Взуття
 • Теми і персонажі
 • Прогулянки та подорожі
 • Дитяче харчування
 • Дитяча кімната
 • Догляд за дитиною
 • Все для годування
 • Транспорт для дітей
 • Спорт і відпочинок
 • Товари для мам
 • Все для школи
 • Органічні товари
 • Аксесуари
0 (800) 306-063
Безкоштовно по Україні

10 важливих винаходів, зроблених дітьми

Яким ви бачите образ винахідника? Більшість являє собою бородатого чоловіка похилого віку, когось схожого на Леонардо да Вінчі, чи не так? Досить нав'язливий образ, який формує наше світосприйняття зовсім не таким, яким воно є насправді. Сьогодні ми постараємося змінити ваші уявлення про винаходи і їхніх авторів, представивши підбірку з 10 важливих винаходів, зроблених дітьми.

Шрифт для сліпих

Багатьом з нас відоме прізвище Брайля - автора тактильного шрифту, який дозволяє сліпим людям читати книги. У той же час мало хто знає, що Луї було всього 15 років, коли він винайшов цей шрифт, який використовується з 1824 року і понині. Першою книгою, повністю надрукованою шрифтом Брайля, стала "Історія Франції", видана в 1837 році.

На жаль, причиною прояви винахідливості для Луї Брайля стала трагедія, що сталася з ним ще у віці 3 років. Луї поранився шевським шилом в майстерні свого батька, що призвело до проникнення інфекції і запалення очей. У першій половині 19-го століття лікарі ще не могли лікувати подібні недуги, тому Брайль втратив зір, але бажання жити і допомагати іншим людям, які опинилися у схожому з ним складному становищі - справжній приклад героїзму і самовідданості.

Діагностика раку на ранній стадії

Ще одним прикладом неоціненній допомозі людству може слугувати американський школяр Джек Андрака. У віці 15 років він винайшов засіб для діагностики раку підшлункової залози на ранніх стадіях розвитку захворювання.

Тест Джека в 168 разів швидший від усіх відомих медичних аналогів діагностики раку підшлункової, а найважливіше - він в 26 000 разів дешевший! Точність діагностики практично 100-відсоткова. За це досягнення компанія Intel виділила юному винахідникові грошовий грант у розмірі 75 000 доларів.

Снігохід

15-річний канадієць Жозеф-Арман Бомбардьє захоплювався автомобільною технікою, яка в 1920-х роках була на піку інженерного прогресу. У 1922 році Жозеф-Арман отримує у своє розпорядження старий автомобіль Форд, який він вирішує модернізувати для їзди по сніжних просторах Канади. За тиждень йому вдалося створити перший прототип сучасного снігоходу.

Перша модель снігоходу використовувала мотузки для руху по снігу. Пробний заїзд Арман здійснив разом зі своїм братом Леопольдом. Через 35 років Арману вдалося закріпити свій успіх за допомогою повноцінного снігоходу моделі Ski-Doo, яка до сих пір знаходиться у серійному виробництві і вважається найпопулярнішою у світі.

Фрактальна енергоінформаційна монотипія

Монотопія - це особливий спосіб друку зображення за допомогою відбитків фарби, нанесеної на папір. Фрактальна енергоінформаційна монотопія відрізняється додаванням спеціальних аплікацій і подальшим світловим опроміненням для розширення можливостей друку.

Складний процес, справді? І тим не менше, складність не завадила 10-річній москвичці Анастасії Родімін внести свій вклад у розвиток монотопіі з винаходом фрактального енергоінформаційного методу.

Прапор Аляски

Автором прапора Аляски є Бенні Бенсон, якому було 13 років на момент подачі заявки на конкурс з відбору робіт для символу регіону. Його пропозиція отримала перемогу і в 1927 році - прапор із зірками Великої Ведмедиці став офіційним символом Аляски.

Пластилін

Клео Маквікер був виробником шпалер і шпалерного клею. Крім того, Клео мав цікаву і вигадливу внучку, яка одного разу запропонувала дідусеві пограти із засобом для очищення шпалер від вугільного пилу. Цей засіб мав щільну, але м'яку структуру, що дозволяло ліпити з нього будь-які форми.

Згодом речовина була доопрацьована для отримання того пластиліну, який ми знаємо зараз: з нього прибрали очищуючий компонент, який був шкідливий для тривалого контакту зі шкірою, і додали барвники для залучення уваги дітей і розширення меж їх творчості.

Фруктовий лід

У 1905 році 11-річний американський хлопчик залишив склянку з газованою водою і дерев'яною ложкою на задньому дворі на ніч. Несподіване похолодання заморозило содову і на ранок здивований Френк Епперсон виявив цікаві ласощі у своїй склянці.

Будучи ще дитиною, він продавав спеціальну заморожену газовану воду у парку для поповнення кишенькових грошей. Тільки через 18 років Френк усвідомив потенціал свого винаходу і запатентував його.

Хутрові навушники

Честер Грінвуд першим втілив ідею хутряних навушників ще в 1873 році, на 15 році свого життя. Його перші хутряні навушники були зшиті його бабусею з хутра бобра і оксамиту. У 1877 році Честер отримав патент на свій винахід і присвятив наступні 60 років свого життя його вдосконаленню.

У США винахіднику присвячене особливе свято - День Честера Грінвуда, що відзначається 21 грудня на його батьківщині у штаті Мен.

Зубна щітка для космонавтів

Дмитро Резніков з Росії (14 років) подав вченим Московського державного медико-стоматологічного університету ідею про те, як економити воду на космічній станції за допомогою особливої зубної щітки.

Конструкція щітки передбачає три кнопки. Перша подає пасту до щетині по спеціальних каналах між щетиною. Друга включає міні-компресор для повітря, що проходить через щетинки і не дозволяє пасті засихати. Третя включає зворотний хід роботи компресора, засмоктуючи відпрацьовану пасту в спеціальний контейнер всередині щітки.

Прилад для блокування авто з п'яним водієм

16-річний український хлопець на ім'я Вадим Хомич винайшов спеціальний датчик, який блокує двигун автомобіля у тому випадку, якщо водій сів за кермо п'яним.

Прилад аналізує зразок повітря, що видихає водій ще до старту мотора, і у разі перевищення певного значення проміле, блокує запалювання автомобілю.

Поділитися:


Кто же вы?
 
Суперпапа
 
Супермама
Ура! Теперь вы с нами!

Позвольте нам отправлять вам только нужную информацию
каужите пол и возраст своих детей

Хлопчик
Дівчинка
Далі
У мене
дві дитини
готово
Дякуємо!

Вы будете получать регулярную рассылку с выгодными предложениями и полезными статьями от antoshka.ua

До скорой встречи!

Ваш email уже зарегистрирован в Клубе Суперродителей