Або введіть інший населений пункт України
6 місяців — перший важливий рубіж у розвитку вашої дитини. У цей час вона перетворюється з маленького «інопланетянина» на цілком усвідомленого чоловічка. Батьки можуть помітити, що малюк став виявляти більше фізичної активності та розуміти мову.
Піврічки — це і радість нових відкриттів, і новий клопіт, і зміна режиму дня. Але все по порядку.
Фізичний розвиток
Дитина у 6 місяців важить вже вдвічі більше, ніж при народженні. Її зріст збільшується в середньому на 10 см. Малюк може не просто тримати предмети двома ручками, а перекладати їх з однієї руки в іншу, кидати і піднімати, плескати в долоні.
Крім того, у 6 місяців дитина вже впевнено лежить на животі з опорою на зігнуті в ліктях руки, погляд спрямований вперед. Вона вчиться перевертатися зі спини на живіт, намагається повзати, тягнеться за предметами. І тут батькам важливо бути напоготові, не залишати її одну на ліжку або пеленальному столику, адже малюк може перевернутися будь-якої миті і впасти на підлогу.
Також у цьому віці у дітей відбувається чергове «калібрування» зору: підвищується гострота та формується стереоскопічність. У 6 місяців малюк здатний розглянути дрібні предмети на відстані двох метрів, а також усвідомити їхню віддаленість від себе.
Перший зуб
У 6 місяців у більшості дітей починають прорізуватись перші зуби. І тут важливо допомогти дитині пережити цей непростий, але важливий період. У цей час батькам потрібно виявляти особливу увагу до гігієни та здоров'я свого чада. Ретельно мити всі іграшки та предмети, якими малюк грає. Адже в цьому віці вони пізнають світ усіма доступними органами почуттів, у тому числі ротом. Крім того, важливо стежити, щоб дитина не переохолоджувалась, тому що під час прорізування зубів імунітет слабшає, і «підхопити» вірус стає простіше.
Як допомогти дитині під час прорізування зубів:
— Дати охолоджене кільце-прорізувач. Це допоможе зняти запалення з набряклих ясен і вгамувати біль.
— Дати дитині попити прохолодну воду.
— Помасажувати ясна пальцем або м'якою силіконовою щіточкою.
— Намазати ясна гелем для прорізування зубів.
У цій ситуації добре пасуватиме італійський гель Dentinale® natura
Це засіб на основі натуральних екстрактів, який не містить синтетичних анестетиків та анальгетиків. Отже, абсолютно нешкідливий для вашого малюка.
Активні речовини гелю Dentinale® natura — рослинні екстракти. Поєднання рослинних компонентів підібрано так, що він чинить не тільки протизапальну дію завдяки ромашці, але і дає знеболюючий ефект, за нього відповідає екстракт босвеллії, простіше кажучи, олія ладану. А сік алое вера виступає у цьому складі як антисептик.
Гель Dentinale® natura подарує радісні дні та спокійні ночі, як малюкам, так і їхнім батькам у період прорізування зубів.
Він приємний на смак і безпечний у разі ковтанні. Гель можна застосовувати у будь-якому віці, не побоюючись передозування та побічних ефектів.
Але не варто забувати, що для малюка в складні моменти життя найкращий заспокійливий засіб — це ваша любов та ніжність. Частіше беріть його на ручки, качайте, співайте спокійні пісеньки та обіймайте. Пам'ятайте: дітей не можна зіпсувати коханням.
Психологія піврічної дитини
У 6 місяців у дитини починає активно розвиватися мовлення. Ні, звичайно, вона ще не скаже вам перших слів, але її звуковий ряд стає різноманітнішим. У цьому віці дитина здатна видавати до 40 різних звуків.
Крім того, малюк починає реагувати на мову дорослих: «відгукуватися» на своє ім'я поворотом голови, а також розуміти слово «ні» і «не можна», припиняючи робити те, що робив. У цей період важливо багато говорити з дитиною, читати їй віршики та співати пісеньки.
Також у цьому віці у малюка з'являються перші страхи. Батьки можуть помітити, що дитина соромиться чи навіть тривожиться у присутності незнайомців. Тому що вона уже набула розуміння «свої» та «чужі». Крім того, в 6 місяців маленька людина починає сильно турбуватися, коли йде мама. Їй здається, що вона ніколи не повернеться. Допомогти впоратися з цим страхом може гра в хованки, коли мама ненадовго ховається та повертається. Так у дитини формується поняття, що навіть якщо мама пішла, вона обов'язково повернеться.
У піврічному віці малюки навчаються виявляти першу ласку до близьких людей. Вони починають зворушливо притискатися до батьків, сидячи у тих на колінах, намагаються обіймати ручками за шию. Також у цей період починають формуватися найпростіші причинно-наслідкові зв'язки.
Перший прикорм
Більшість дітей у 6 місяців вперше пробують «дорослу» їжу. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, це найкращий вік для введення прикорму. Починати варто з овочів, вони найменш алергенні. Як правило, для першого прикорму вибирають кабачок, броколі чи цвітну капусту. Вводити нові продукти в раціон малюка варто поступово, по одному за раз. І уважно слідкувати за реакцією маленького організму. У разі нездужання (блювання, діареї або алергії) необхідно звернутися до педіатра.
Другим етапом прикорму стають безглютенові каші:
— Кукурудзяна.
— Рисова.
— Гречана.
Перші каші мають бути з крупи одного виду, потім можна вводити інші.
Наступний крок — фруктові пюре. Для перших ложечок відмінно підійдуть яблука та груші, як гіпоалергенні фрукти. Їх також можна невеликими шматочками класти в ніблер і давати дитині для розвитку жувальних навичок.
Також можна запропонувати дитині скуштувати чай. Для цього є спеціальні дитячі трав'яні збори, до складу яких входить ромашка, меліса, фенхель та м'ята. А ось соки давати до року не рекомендується. Вони містять багато цукру, а користі мало. Краще дати свіжий фрукт, так малюк отримає не тільки вітаміни, а й корисну клітковину.
Сон
У півроку змінюється режим сну дитини. Нічний сон стає спокійнішим, і, якщо малюка нічого не турбує, він може проспати до 11 годин поспіль. І це не дивно, адже тепер малюк більше рухається, а отже, і більше втомлюється. Денний сон зберігається, як і раніше, 2-3 рази. Загалом тривалість сну у цьому віці становить 14,5 години на добу.
Please repeat your last request again!